Heating elements (heat pump)
Prod-Nr: 703520
LG THERMA V Heating element 400V 3-phase, 6 kW
| Heat Pump Type | Accessories |
|---|---|
| Heating Capacity | 6.0 kW |
| Power Consumption | 6 kW |
In transit
Prod-Nr: 703521
LG THERMA V Heating element 230V 1-phase, 3 kW
| Heat Pump Type | Accessories |
|---|---|
| Heating Capacity | 3.0 kW |
| Power Consumption | 3 kW |
In transit
Prod-Nr: 711500
EcoFlow PowerGlow Smart heating element 3.5 kW
| Dimensions (L x W x H) in mm | 527x134x134 |
|---|---|
| Heat Pump Type | Accessories |
| Heating Capacity | 3.5 kW |
In transit
Prod-Nr: 711505
EcoFlow PowerGlow Smart heating element 6 kW
| Dimensions (L x W x H) in mm | 702x134x164 |
|---|---|
| Heat Pump Type | Accessories |
| Heating Capacity | 6.0 kW |
In transit
Prod-Nr: 711510
EcoFlow PowerGlow Smart heating element 9 kW
| Dimensions (L x W x H) in mm | 702x134x164 |
|---|---|
| Heat Pump Type | Accessories |
| Heating Capacity | 9.0 kW |
In transit